Nożyczki do paznokci to jeden z tych artykułów, którymi z wprawą posługuje się nie tylko doświadczony stylista. Można je też znaleźć w niemal każdej, podręcznej kosmetyczce. Nasza hurtownia narzędzi kosmetycznych systematycznie uzupełnia ofertę o ich kolejne rodzaje. Staramy się wprowadzać do niej zarówno nożyczki do manicure, jak i pedicure. Podpowiadamy też, jak wybrać najlepsze i jak o nie dbać.

Rodzaje nożyczek do paznokci

Na pierwszy rzut oka nożyczki do paznokci nie różnią się między sobą. Jako dystrybutor narzędzi do manicure i pedicure doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że ich optyczne podobieństwo może być mylące. Do kategorii tej można więc zaliczyć:

  • Klasyczne nożyczki do paznokci – charakteryzujące się sporą szerokością krawędzi tnących. Nie uginają się nawet, jeśli mamy do czynienia z dużym naciskiem na nie. Dzięki temu pozwalają na bezpieczną pracę zarówno z paznokciami u rąk, jak i u nóg.
  • Nożyczki do skórek – przeznaczone do pozbywania się naskórka utrudniającego opiekę nad paznokciem. Mają cienkie, zakrzywione ostrza. Korzystanie z nich wymaga zachowania pewnej ostrożności, bo są znacznie ostrzejsze niż klasyczne modele.
  • Nożyczki uniwersalne – posiadające proste lub minimalnie zakrzywione ostrze i solidny uchwyt. Są chętnie wybierane przez osoby dbające o własne paznokcie. Przydają się jednak także w salonie kosmetycznym, gdzie ceni się ich funkcjonalność.

Szukając odpowiedniego rozwiązania warto zastanowić się przede wszystkim nad jego oczekiwanym zastosowaniem. Jesteśmy przekonani, że oferta, jaką przygotowała nasza hurtownia narzędzi kosmetycznych spełni Wasze oczekiwania.

Nożyczki do paznokci – kryteria udanego wyboru

Szukając odpowiednich nożyczek do paznokci na stronach naszej hurtowni, często nie wystarczy wiedza na temat ich rodzaju. O końcowym sukcesie można mówić przede wszystkim wtedy, gdy natrafi się na modele charakteryzujące się solidnym materiałem (tu najlepszym rozwiązaniem jest stal chirurgiczna), ergonomią i jakością ostrza. Nie wolno zapominać też o znaczeniu, jakie mają krawędzie tnące oraz długość ostrza nożyczek. Oba elementy wpływają zarówno na komfort pracy, jak i na poziom zadowolenia klienta. Nożyczki do paznokci wybrane bez odpowiedniej staranności mogą utrudnić wykonywanie zabiegów. Często prowadzą też do mikrouszkodzeń naskórka i samej płytki paznokcia.

Jak dbać o nożyczki do paznokci?

Inwestując w dobre nożyczki do paznokci warto pamiętać o tym, że ich żywotność jest w dużym stopniu uzależniona od tego, czy wiemy, jak o nie dbać. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście:

  • regularne ostrzenie nożyczek,
  • odpowiednia dezynfekcja,
  • sterylizacja,
  • naoliwianie elementów szczególnie narażonych na korodowanie.

Jako dystrybutor narzędzi do manicure i pedicure jesteśmy Wam w stanie zaoferować nie tylko same nożyczki najwyższej klasy, ale również materiały przedłużające ich żywotność. Z pewnością zwiększy poziom zadowolenia z zakupu i sprawi, że nożyczki długo będą pozwalały na przeprowadzanie udanych zabiegów.