Jeśli narzędzia do manicure i pedicure mają spełniać pokładane w nich nadzieje, nie wystarczy użytkowanie ich zgodnie z przeznaczeniem. Zagadnieniem wcale nie mniej istotnym jest to, które wiąże się z ich konserwacją. Błędy popełniane w tym zakresie nie tylko skracają żywotność wykorzystywanego sprzętu. Przyczyniają się również do tego, że działa on gorzej i jest w stanie sprawiać ból. Konserwacja staje się łatwiejsza, gdy ma się zawsze pod ręką kilka przydatnych produktów. Jednym z nich jest oliwka do konserwacji narzędzi. Nasza hurtowania narzędzi kosmetycznych chętnie pomoże Wam w znalezieniu tej najbardziej wartościowej.

Dlaczego konserwacja narzędzi do manicure i pedicure jest tak ważna?

O tym, że narzędzia kosmetyczne należy konserwować we właściwy sposób, wie chyba każdy. Nawet profesjonalni styliści paznokci są jednak często zaskoczeni odkrywając, jak ważny jest to proces. Może się przecież wydawać, że kupując narzędzia z nierdzewnej stali chirurgicznej, nie trzeba martwić się o ich odporność na działanie substancji organicznych. Tymczasem okazuje się, że to właśnie procedury konserwacji mogą doprowadzić tak do jej zwiększenia, jak i zmniejszenia. 

O samej konserwacji narzędzi dobrze jest myśleć jako o procesie. Nie obejmuje przecież wyłącznie czyszczenia ich z odpadów, które pojawiły się na nich tuż po wykonaniu zabiegu. Ważne jest także ich mycie, dezynfekcja i sterylizacja. Nie można też zapominać o zabezpieczeniu drobnych elementów takich, jak choćby śrubki łączące poszczególne elementy nożyczek do paznokci.

Oliwka – skuteczne wsparcie w konserwacji narzędzi

Konserwacja produktów, które ma w swojej ofercie nasza hurtownia narzędzi kosmetycznych może odbywać się na co najmniej kilka sposobów. Nie ulega jednak wątpliwości, że o jej najlepszych rezultatach można mówić wtedy, gdy mamy do czynienia z dedykowanymi do tego produktami. Na takie miano zasługuje oliwka do konserwacji narzędzi, w którą możecie się zaopatrzyć właśnie korzystając z oferty naszej hurtowni kosmetycznej. Oliwka nie tylko usprawnia sprzęt, ale również ulepsza jego działania. Sprawdza się przy tym znakomicie nie tylko wtedy, gdy sięgamy po nią zawsze, począwszy od pierwszej konserwacji. Jako dystrybutor narzędzi do manicure i pedicure doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy specjalista ma swoje ulubione cążki lub nożyczki. Oliwka jest w stanie przywrócić je do życia nawet, gdy zaczynamy ją stosować wtedy, gdy narzędzia te noszą już pierwsze ślady zużycia. Oliwka do konserwacji narzędzi nie tylko zabezpiecza śrubki styki i złączenia przed korozją i utlenianiem. Jest też wydajna, a swoje właściwości ujawnia nawet przy stosowaniu jej w niewielkich ilościach. Poprawia działanie narzędzi, a ponieważ nie jest toksyczna, można ją stosować bez obaw, że zagrozi się klientom, którzy zmagają się z problemem alergii skórnych.

Jak efektywnie wykorzystać oliwkę?

Wykonując konserwację narzędzi do manicure i pedicure dobrze jest stosować się do kilku prostych zasad:

  • Rozdzielajmy narzędzia tak, aby konserwować każdy ich rodzaj oddzielnie.
  • Nie nakładajmy oliwki do konserwacji narzędzi bezpośrednio na mokre, dopiero co opłukane sprzęty. Pozwólmy im najpierw wyschnąć.
  • Starajmy się naoliwić każdy mechanizm. W razie potrzeby – nie bójmy się jego rozkręcenia.

Jako dystrybutor narzędzi do manicure i pedicure zachęcamy też do stosowania się do instrukcji udzielanych przez producenta oliwki. Pozwoli to na maksymalne skorzystanie z jej właściwości.