Kopytko do manicure i pedicure

Kopytko do manicure i pedicure, nazywane też radełkiem lub dłutkiem, jest jednym z najważniejszych narzędzi dostępnych w gabinetach kosmetycznych. To właśnie dzięki niemu płytka paznokcia może być starannie przygotowana do kolejnych zabiegów. Nic więc dziwnego, że często właśnie jego przemyślany wybór ma kluczowe znaczenie dla poziomu zadowolenia z manicure i pedicure. Jak znaleźć idealne rozwiązanie? Nasza hurtownia narzędzi kosmetycznych przychodzi z pomocą!

Przeznaczenie kopytka do manicure i pedicure

Profesjonalista, który chce wykonać estetyczny manicure i pedicure wie, jak ważne jest przygotowanie płytki paznokcia. Jednym z najtrudniejszych etapów tego zabiegu jest odsuwanie z niej skórek. Pozostawienie ich psuje efekt końcowy. Nie jest też najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy mamy na uwadze komfort osoby poddającej się zabiegowi. Skórki, które są zbyt długie, przesadnie twarde i nierówne, z czasem zaczynają tworzyć zadziory. Te są bolesne i w pewnym momencie stają się poważnym problemem dermatologicznym. Stawiając na dobre kopytko do manicure i pedicure można jednak rozwiązać ten problem. Nasza hurtownia – dystrybutor narzędzi do manicure i pedicure – ma w swojej ofercie jedynie najlepsze, przetestowane przez specjalistów rozwiązania.

Jak wybrać dobre kopytko do paznokci

Bez względu na to, czy w centrum zainteresowania znajduje się kopytko do paznokci u rąk, czy u nóg, jesteśmy w wstanie zagwarantować szeroki wybór rozwiązań. Wśród elementów różnicujących kolejne z nich możemy przy tym wskazać na:

  • materiał, z jakiego są wykonane,
  • kształt końcówek,
  • funkcjonalność (niektórzy klienci stawiają na kopytka w połączeniu z pilnikiem, w sprzedaży można też znaleźć oryginalne kopytka, które pozwalają na łatwiejsze usuwanie lakieru hybrydowego).

Szukając najlepszego rozwiązania jakie polecamy jako dystrybutor narzędzi do manicure i pedicure warto stawiać przede wszystkim na jakość. Tu kluczowe znaczenie ma materiał, z jakiego wykonano kopytko. Dziś dominują modele stalowe znane ze znakomitej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Nie można zapominać jednak i o tym, że ważna jest także wygoda. Profesjonalny stylista paznokci pracuje z kopytkiem przez długi czas. Często musi też sprostać niemałym wyzwaniom. Szukając idealnego modelu dobrze jest więc sięgać po modele z wyprofilowaną rączką. W naszej ofercie można znaleźć kopytka z antypoślizgową powierzchnią – pewnie leżące w ręku, a tym samym ułatwiające pracę ze skórkami.

Jak wykorzystywać kopytko w praktyce?

Jeśli kopytko do manicure i pedicure, które poleca nasza hurtownia narzędzi kosmetycznych ma spełniać stawiane mu oczekiwania, pracę z nim dobrze rozpocząć od rozmiękczenia skórek. Cel ten najłatwiej osiągnąć dzięki profesjonalnym preparatom. Ich atutem jest również to, że są wyjątkowo bezpieczne. Odsuwanie skórek jest skuteczniejsze, jeśli proces ten zaczyna się od góry i zmierza ku bokom. 

Jak dbać o kopytko?

Długa żywotność kopytka do manicure i pedicure jest uzależniona przede wszystkim od dbałości o nie. Ta zakłada przede wszystkim czyszczenie go zarówno przed, jak i po każdym zabiegu. Nie wolno też zapominać o tym, że metalowym narzędziom nie służy długi kontakt z wodą. Dobrze jest więc unikać go trzymając zdezynfekowane narzędzie w suchym miejscu.