Pilniki do paznokci to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego salonu kosmetycznego. Ich budowa jest nieskomplikowana, a ceny stosunkowo niskie, może się więc wydawać, że znalezienie idealnego rozwiązania nie powinno być trudne. Tymczasem okazuje się, że nawet profesjonaliści mają często problem ze znalezieniem tego najbardziej odpowiedniego. Nasza hurtownia narzędzi kosmetycznych zrobi wszystko, aby pomóc w realizacji tego zadania.

Rodzaje pilników do paznokci

Pilniki do paznokci możemy podzielić na co najmniej kilka grup w oparciu o zróżnicowane kryteria. Kupujący najczęściej zwracają uwagę na materiał, z jakiego wykonane są tego rodzaju narzędzia. W tym kontekście możemy mówić zarówno o pilnikach metalowych, jak i papierowych oraz szklanych. W sprzedaży dostępne są także pilniki gąbki.

Modele metalowe pojawiają się coraz rzadziej. Są bardzo mocne, mogą być więc zagrożeniem dla naturalnych paznokci nawet, jeśli posługują się nimi osoby doświadczone. Znacznie lepszą opcją są szklane pilniki do paznokci, choć praca z ich wykorzystaniem dopiero po pewnym czasie staje się kompotowa ze względu na ich specyficzny kształt. Pilniki papierowe są zwykle większe, są jednak rozwiązaniami jednorazowymi. Z kolei modele gąbki wyginające się w przód i tył są chwalone przede wszystkim pod koniec piłowania. Nie brakuje osób, które uważają, że trudno o lepsze rozwiązanie, gdy konieczne jest wygładzenie końców paznokci. Jako dystrybutor narzędzi do manicure i pedicure zdajemy sobie sprawę z tego, że lista potrzeb naszych klientów jest długa. Staramy się więc nie ograniczać się do jednego rodzaju pilników do paznokci.

Podział pilników do paznokci ze względu na ich kształt

Nasza hurtownia narzędzi kosmetycznych nie ogranicza się do oferowania swoim klientom pilników wykonanych z różnych materiałów. Nieustannie staramy się także, aby ich kształty były możliwie jak najbardziej zróżnicowane. Nasza oferta obejmuje, między innymi:

  • pilniki proste,
  • narzędzia w kształcie półksiężyca z jedną krawędzią prostą, a drugą – półokrągłą,
  • pilniki w kształcie banana idealnie sprawdzające się podczas pracy przy skórkach,
  • modele owalne.

Trudno mówić o jednym kształcie pilnika, który byłby uznany za bardziej wartościowy od pozostałych. Mając to na uwadze nie sposób dziwić się, że jako dystrybutor narzędzi do manicure i pedicure stawiamy na różnorodność. Chcemy, aby osoby poszukujące nawet najbardziej nietypowych rozwiązań, znalazły w naszej ofercie coś dla siebie.

Ziarnistość pilników do paznokci

Ziarnistość pilników do paznokci jest tą ich cechą, o które informują wszyscy ich producenci. Jest to jednak również parametr, który nie zawsze wydaje się prosty w interpretacji. Warto więc pamiętać, że informuje nas on o liczbie ziarenek, z jaką możemy się spotkać na każdym centymetrze kwadratowym pilnika. Im jest ich mniej, tym ostrzejsze jest dane rozwiązanie.

Pilniki o ziarnistości 80 nazywane są także gruboziarnistymi. Przeważnie wykorzystuje się je, aby zdziewać twarde, stosunkowo grube powierzchnie z paznokci, są więc nieocenione podczas pracy z paznokciami akrylowymi i żelowymi. Z kolei 100 to oznaczenie modeli średnioziarnistych sprawdzających się idealnie, gdy chce się skrócić tips i nadać mu kształt. Popularna jest także powierzchnia drobnoziarnista oznaczona jako 180. Decydując się na taki pilnik można sprawnie spiłować próg tipsa, a nawet skrócić paznokieć naturalny. Oczywiście, wspomniane rodzaje są zaledwie jednymi z wielu, jakie można znaleźć w ofercie naszej hurtowni.